Исчезна 25-годишна скопјанка од Кисела Вода – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Исчезна 25-годишна скопјанка од Кисела Вода

Дваесет и петгодишна скопјанка е пријавена за исчезната откако вчера околу 10.30 часот  го напуштила својот дом и не се вратила.

Нејзиниот дваесет и шестгодишен брат,  исчезнувањето го пријавил во полиција во текот на вчерашниот ден.  Полицијата презема мерки за нејзино наоѓање.

Преземено од: ПлсуИнфо

Би те интересирало и

Села треба да сведочи за насилството во Собранието

Пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците, Зијадин Села денеска во Кривичниот суд треба да ...

Иран: Во авионската несреќа загинале 65 лица, 66-тиот патник не стигнал на летот

Иранската државна новинска агенција ИРНА објави дека во авионската несреќа што се случи утрово загинале ...