Италијанец дизајнираше пренослива економична греалка (Галерија + видео)

egloo-candle-powered-heater-2

Италијанскиот дизајнер, Марко Загариа креирал многу евтина, еколошка и нерверојатно ефектна греалка за лична употреба. Преносливата греалка „Егло“ е совршено решение за луѓето на кои речиси секогаш им е студено, користејќи само три свеќи за да произведе топлина за простор до 19 метри квадратни и да го затопли за само неколку минути.


Оваа паметна направа може да обезбеди топлина пет часа, од едно полнење, но продолжува да емитува акомулаторна топлина и откако свеќите ќе изгорат. Едноставно се поставуват свеќите во внатрешноста на базата а потоа се поклопуваат со метална мрежа и две куполи, при што акумулираната топлина од внатрешноста полека и рамномерно се ослободува низ врвот на внатрешните куполи, со што почнувате да ја чувствувате веднаш по активирањето на греалката.

whitesito

egloo-8-580x313

verde2Додади коментар

Би те интересирало и

132339263-99373

Новак Ѓоковиќ купил два апартмана на Менхетн (Фото)

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ кој моментно се натпреварува во Мелбурн, уплатил два ексклузивни апартмана во ...

rs_560x415-150819190652-1024.Excited-Baby-Cat.ms.081915_copy

Бебе го сака своето маче највеќе на светот (Видео)

Една од најискрените љубови на светот е детската, а колку е помала возраста на детето, ...

Close
×

Стадион на Канал77Додади коментар
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh