И официјално, Џорџ Клуни важи за најубав во светот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

И официјално, Џорџ Клуни важи за најубав во светот

Естетскиот хирург Џулијан де Силва направил темелна анализа со компјутерско мапирање на ликот на славниот актер Џорџ Клуни, за да дојде до одговорот на тоа зошто токму Клуни со години важеше за најпосакуван ерген во холивудските кругови.

Хирургот анализирал и лица на други актери, но за ликот на Клуни заклучил дека има идеален изглед. Односот меѓу должината и ширината на неговиот нос, веѓите, усните, брадата и линијата на вилицата, според него е најблизу до оној таканаречен антички идеал за убавина. Лицето на популарниот актер ги задоволува строгите критериуми на „златниот пресек“ и тоа дури 91, 86 отсто. Веднаш по Џорџ Клуни, на листата се наоѓа името на Бредли Купер.

„Џорџ Клуни веќе со децении важи за еден од најубавите мажи на светот, а сега неговиот статус го потврди и науката“- изјавил д-р Де Силва, од Центарот за козметичка и естетска хирургија во Лондон.

Би те интересирало и

Објавена уште една снимка со бркање НЛО, Пентагон молчи

Објавена е нова снимка што од неодамна веќе не се вбројува во „класифицирани тајни документи“, ...

Критична маса #70: „Имаш сериозна врска?“

Што претставува за тебе точакот? Можеби за некои е заменливо парче метал и две гуми. ...