Кагава останува во Борусија Дортмунд до 2020 година – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Кагава останува во Борусија Дортмунд до 2020 година

Јапонскиот фудбалер,Шинџи Кагава го продолжи договорот со Борусија, соопшти бундеслигашот од Дортмунд.

Јапонецот кој во Дортмунд пристигна во 2010 година, од 2012 до 2014 година настапуваше за Манчестер Јунајтед, а потоа повторно се врати во Борусија, клуб за кој се обврза да игра уште три сезони.

„Дортмунд со неговите навивачи ми се во срцето и многу сум среќен што ќе останам во овој клуб и во следните три години“, изјави Кагава.

Тој со Борусија има освоено две титули во Бундеслигата и два трофеја во германскиот куп.

Би те интересирало и

Конте: Мурињо е мал човек и секогаш ќе биде

Конфликтот меѓу португалскиот и италијанскиот фудбалски експерт почна уште во октомври 2016 година, а кон ...

Меси ги шокираше сите со клаузулата која ја стави во новиот договор

Лионел Меси во својот нов договор кој го потпиша со Барселона на 25. ноември ставил ...