Како излгедаат снежните снегулките ставени под микроскоп – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Како излгедаат снежните снегулките ставени под микроскоп

Овие фотографии се направени од страна на Kenneth Libbrecht од ЛабТеч, користејќи специјално дизајниран фото-микроскоп за фотографирање на снегулки.

На фотографиите се прикажани вистински снежни кристали кои паѓале во околината на Онтарио, Аљаска, Вермонт и Сиера Невада.

 

 

 

Би те интересирало и

Објавена уште една снимка со бркање НЛО, Пентагон молчи

Објавена е нова снимка што од неодамна веќе не се вбројува во „класифицирани тајни документи“, ...

Критична маса #70: „Имаш сериозна врска?“

Што претставува за тебе точакот? Можеби за некои е заменливо парче метал и две гуми. ...