Како настрада Димушевски? (видео) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Како настрада Димушевски? (видео)

Српскиот автомобилист Урош Бркиќ со автомобил Хонда излета од патеката и удри во еден од организаторите на трката.

Враќањето на кружните автотрки во Скопје за жал го одбележа сериозен инцидент, и тоа во последната трка откако српскиот автомобилист Урош Бркиќ со автомобил Хонда излета од патеката и удри во еден од организаторите на трката.

Станува збор за легендата на овој спорт кај нас, Александар Димушевски, кој што во тој момент се наоѓал крај самата патека.

Инаку, инцидентот се случи на тринаесет круга до крајот на трката во четвртата дивизија.

За жал, Димушевски се здоби со сериозни повреди. Веднаш реагираа медицинските лица кои повредениот со возило на Брза помош го префрлија во болница, а трката е прекината.

Извор: Спорт Медиа

Би те интересирало и

Кражба во наплатен пункт на ЕВН во Струга

Во периодот од 23.30 часот на 17.03.2018 до 06.00 часот на 18.03.32018 година, засега непознати ...

Со закана со нож му одзел 15 илјади денари во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против скопјанецот С.Х. ...