Каменуван воз кај Кондово – повредене машиновозачот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Каменуван воз кај Кондово – повредене машиновозачот

Фото: Архива

 

Вчера попладне на излез од село Кондово, непознати лица го каменувале возот, кој сообраќал на релација Скопје–Кичево бил каменуван од страна на непознати лица.Од каменувањето е скршено  челно стакло од локомотивата, при што со повреда (болки во пределот на десното око) се стекнал триесет и седумгодишниот, приправникот за машиновозач Ј.Д. од с.Пакошево-Скопје.

Екипа од КБ-Тетово на Ј.Д. му укажала лекарска помош. По извршено фотографирање од екипа на тетовската полиција, во 18.40 часот, возот продолжил со движење.

Сe преземаaт мерки за пронаоѓање на сторителите – информира МВР.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...