Каменуван воз кај Кондово – повредене машиновозачот

Фото: Архива

 

Вчера попладне на излез од село Кондово, непознати лица го каменувале возот, кој сообраќал на релација Скопје–Кичево бил каменуван од страна на непознати лица.Од каменувањето е скршено  челно стакло од локомотивата, при што со повреда (болки во пределот на десното око) се стекнал триесет и седумгодишниот, приправникот за машиновозач Ј.Д. од с.Пакошево-Скопје.

Екипа од КБ-Тетово на Ј.Д. му укажала лекарска помош. По извршено фотографирање од екипа на тетовската полиција, во 18.40 часот, возот продолжил со движење.

Сe преземаaт мерки за пронаоѓање на сторителите – информира МВР.

Додади коментар

Би те интересирало и

Митко Јанчев: Тврдам, ми вперија пиштол в глава

По инцидентот со кандидатот за градоначалник од Кавадарци, бизнисменот Митко Јанчев и бројните верзии за ...

Двајца повредени во сообраќајка кај Делчево

Две лица потешко повредени во сообраќајка што се случила синоќа меѓу трактор и „сеат ибица“ ...

Close