Кампања „Не за нелегални алкохолни пијалоци“ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Кампања „Не за нелегални алкохолни пијалоци“

man-in-background-with-glass-of-alcohol-near-empty-bottle

„Не за нелегални алкохолни пијалоци“ е насловот на кампањата која денеска ја почнува Царинската управа.

Кампањата има за це да ја зголеми свеста на граѓаните и да ги информира за опасноста од купување нелегални алкохолни пијалоци, како и спречување нелојална конкуренција.

Би те интересирало и

„Тврдокорните“ протестираа против Законот за јазиците

  „Тврдокорни“ , „Македонските обединети сили“ и уште неколку здруженија, денеска протестираа пред македонското собрание ...

Бачев ќе ги поништува документите за влез на Македонија во ЕУ и НАТО

„Народното движење за Македонија на денешниот конгрес, одлучи да се преимени во „Единствена Македонија“. Избрани ...