Картофилска изложба во Музејот на македонска борба – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Картофилска изложба во Музејот на македонска борба

По повод Денот на востанието, 11 октомври, во НУ Музеј на македонската борба ќе биде поставена картофилска изложба на Бранислав Светозаревиќ под наслов „Социјалисти и комунисти – револуционери“.

Изложбата ќе биде отворена денеска напладне во холот на Музејот на македонската борба.

Бранислав Светозаревиќ (1966г.) е автор на триесеттина научни трудови од областа на историјата, архивистиката, музеологијата, етнологијата и културата. Реализирал повеќе од 23 фотографски, филателистички и картофилски изложби на теми од историјата, културата и спортот.

Би те интересирало и

Прилепскиот театар подготвува втор дел на култната детска претстава ,,Волшебникот од Оз“-,,Враќањето на Дороти“

Прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“  интензивно ја подготвува првата премиера во новата 2018-тта година и тоа ...

Месец на бугарски филм

Манифестацијата „Месец на бугарски филм“, која почна во Кинотеката на Македонија на 1 февруари, ќе ...