Кливленд стигна до 11. победа по ред, на погонот на Леброн Џејмс го совлада Мемфис (видео) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Кливленд стигна до 11. победа по ред, на погонот на Леброн Џејмс го совлада Мемфис (видео)

Кошаркарите на Кливленд ја забележаа 11. победа по ред, а најнова нивна жртва е тимот на Мемфис, кој го совладаа со 116-111.

За гостите денешниот пораз е нивни 11. по ред, а повторно најзаслужен за триумфот беше Леброн кој во финишот постигна 13 поени по ред. Воедно Џејмс беше и најефикасен со 34 поени и 12 асистенции, а исто така „дабл-дабл“ учинок имаше и Кевин Лав, 20 поени и 10 скока. Во поразениот тим на Мемфис најефикасен беше Тајрик Еванс со 31 поен.

Извор: Гол.мк

Би те интересирало и

Ноќ на Дражен Петровиќ во Бруклин

Кошаркарите на Бруклин Нетс изминатата ноќ го победија Чикаго, а пред почетокот на дуелот во ...

Македонските кошаркари убедливи против Словачка

Македонската кошаркарска репрезентација ја совлада Словачка со 87-74 во СЦ „Јане Сандански“ за трета победа ...