Кога тверкањето станува детска игра (видео) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Кога тверкањето станува детска игра (видео)

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика деновиве видеото на кое се снимени деца кои играат на начин, кој не е вообиичаен за нивната возраст. Корисниците кои го споделуваат видеото, коментираат дека децата манифестираат изместени вредности и дека за тоа можеби најголемата вина лежи во родителите, кои недоволно сериозно го сфатиле воспитувањето. Јавноста остана згрозена од однесувањето кое е само последица на тоа дека најмилите ги примаат информациите како сунѓер, па ги манифестираат изместените вредности и голотијата, кои и онака се се’ позастапени во современото општество.

Би те интересирало и

Еден производ од фрижидерот за решение на повеќе проблеми со кожата

Во последно време голем е бројот на нутриционисти кои препорачуваат да се јадат намирници  кои ...

3 состојки, 5 минути и добивате 1 одлична домашна крема за лице

Студениот ветер и ниските температури во текот на сезоната на која и се ближи крајот,  ...