Кои скриени таленти ги имаат познатите личности – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Кои скриени таленти ги имаат познатите личности

Дали знаете дека некои познати личности не се само добри актери, музичари и модели туку имаат и некои тајни таленти? За некои од нив веќе знаеме дека работеле и други професии пред да станат познати.

Но, овде покажуваат интересни таленти во кои се навистина добри и речиси професионални, иако ги користат само како свое хоби.

Боб Дилан иако ја има испеано „Like a rolling stone”, сепак она што е негов талент е моделирањето на челикот., кое го научил уште како мал.

Кристина Хендрикс знае да свири на хармоника. Таа вели дека тоа е романтичен инструмент со полн звук.

Колин Фарел знае одлично да игра ирски народни танци, кои ги играл за да заработи за живот додека живеел во Даблин.

Џина Дејвис е највешта во стрелаштво. Дури била и полуфиналист во Американскиот олимписки тим за стрелаштво во 1999 година.

Снуп Дог скоро сите го знаат како рапер, но родители и играчите на рагби тимот Pomona Steelers го знаат како тренер. Тој бил главен тренер и на младинските фудбалски тимови на неговите два сина.

Брус Вилис неговата кариера ја започнал со свирење на усна хармоника во R&B бендот Loose Goose. Тој се уште свири, а понекогаш оди и на турнеи со бендот The Accelators.

Сузан Сарандон обожува да игра пинг-понг, толку многу што таа е дури и ко-сопственик на клубот SpiN во Њујорк.

Харисон Форд приватно знае да управува и со авиони и со хеликоптери.

Стив Мартин сака да свири на бенџо. Толку многу го сака овој инструмент што дури има направено и натпревар и награда „ Steve Martin Prize for Excellence in Banjo“ за оние кои најдобро свират.

Би те интересирало и

Општина Крива Паланка денес беше домаќин на градоначалникот на Босилеград

Општина Крива Паланка денес беше домаќин на градоначалникот на Босилеград, Република Србија. Двајцата колеги расправале ...

Денеска рочиште за „Шпион“ во Кривичниот суд

Денеска во Кривичниот суд треба да се одржи ново рочиште за предметот „Шпион“ на Специјалното ...