Комплетна реализација на наставата на босански јазик од наредната учебна година – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Комплетна реализација на наставата на босански јазик од наредната учебна година

Фото: МИА

Од наредната учебна година, во основните учичишта комплетно ќе биде реализирана  наставната програма на босански јазик. Ова денеска го најави премиерот, Зоран Заев по средбата со претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

В понеделник делови на општина Аеродром без струја

  Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат ...

Одбележан патронатот на тетовската касарна Кузман Јосифоски Питу

Пред споменикот на народниот херој Кузман Јосифоски Питу во Тетовската касарна која го носи неговото ...