Кочани денеска без вода поради невремето – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Кочани денеска без вода поради невремето

A-World-Without-Water-5

Кочани моментно е без вода поради синоќешното невреме што го зафати градот и околината – објави порталот Комарец.

Оштетен е еден од восоконосечките кабли на електрична енергија со кои се снабдуваат пумпите за вода.

Екипи од ЕВН работат на проблемот и се очекува дефектот бргу да биде отстранет и водата да потече во славините.

Би те интересирало и

Столтенберг: Решавањето на проблемот со името клучно за членството во НАТО

По обраќањето во Собранието и неколкуте средби со министри и политички лидери, генералниот секретар на ...

Столтенберг: Има место за уште знамиња пред седиштето на НАТО

Петнаесетина минути траеше денешното обраќање на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во Собранието, од ...