Кошарка – Page 10 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Последни вести

Кошаркарите на МЗТ „отруени“ во Лакташи

Кошаркарите од МЗТ Скопје кои вчера одиграа одличен натпревар во Лакташи и ја совладаа екипата на Игокеа со 70-86, сепак нема по добро да го паметат гостувањето во Босна и Херцеговина. Дел од играчите и стручниот штаб имале стомачни тегоби и труење, објави босанскиот портал „scsport.ba“ пренесувајќи ги информациите на ...

Повеќе »