Крадци нападнале жена, ја врзале со селотејп и украле злато од нејзиниот дом – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Крадци нападнале жена, ја врзале со селотејп и украле злато од нејзиниот дом

Две маскирани и вооружени лица со нож ноќеска физички ја нападнале четириесет и деветгодишната, И.Ј. во нејзината куќа во Прилеп, ја врзале со селотејп трака, по што украле златен накит и побегнале од место на настанот.

Според МВР, случајот во полиција бил пријавен утрово околу 4 часот. Куќата на нападнатата се наоѓа на илицата „Борка Талески“ во Прилеп

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...