Кражба во филијала на „Македонски пошти“ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Кражба во филијала на „Македонски пошти“

pishtol

Вчера попладне во една од скопските филијали на „Македонски пошти“, непознато лице со закана со огнено оружје од вработената го одзел прометот и го напуштил местото на настанот.

Од МВР денеска соопштија дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.

Би те интересирало и

Пронајдено уште едно тело во Вардар

Вчера попладне, околу 12,30 часот во Секторот за внатрешни работи Велес било пријавено дека во ...

Убиен Оливер Ивановиќ во Косовска Митровица (обновено)

Убиен Оливер Ивановиќ во Косовска Митровица Лидерот на Граѓанската иницијатива „Србија, демократија, правда“, Оливер Ивановиќ, ...