Кражба во филијала на „Македонски пошти“

pishtol

Вчера попладне во една од скопските филијали на „Македонски пошти“, непознато лице со закана со огнено оружје од вработената го одзел прометот и го напуштил местото на настанот.

Од МВР денеска соопштија дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.

Додади коментар

Би те интересирало и

Две лица се убиени во израелската амбасада во Јордан

Двајца Јорданци загинаа, додека еден Израелец е ранет во инцидент со огнено оружје, во израелската ...

Авганистан: Нов напад со автомобил бомба, 24 загинати

Во експлозија на автомобил бомба, утрово во Кабул, загинаа 24 лица. Одговорноста за нападот во ...

Close