Кралицата ги посети ранетите во нападот во Манчестер – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Кралицата ги посети ранетите во нападот во Манчестер

Британската кралица, Елизабета Втора денеска ја посети болницата во Манчестер, каде што се хоспитализирани повредените лица од терористичкиот напад што се случи во понеделникот.

При нападот, што се случи на концертот на пејачката Аријана Гранде, загинаа 22 лица, а 64 беа ранети.

Кралицата ќе помине одредено време повредените кои се наоѓаат на Оделот за детски болести во Кралската болница во Манчестер, каде се хопситализирани 12 деца на возраст под 16 години.

Би те интересирало и

И Асанж го избриша својот профил на Фејсбук

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска на Твитер објави дека го избришал својот профил на ...

Заложничка криза во Франција

Напаѓачот кој пукал за време на заложничка криза денеска во супермаркет во југозападна Франција тврди ...