Кралицата ги посети ранетите во нападот во Манчестер

Британската кралица, Елизабета Втора денеска ја посети болницата во Манчестер, каде што се хоспитализирани повредените лица од терористичкиот напад што се случи во понеделникот.

При нападот, што се случи на концертот на пејачката Аријана Гранде, загинаа 22 лица, а 64 беа ранети.

Кралицата ќе помине одредено време повредените кои се наоѓаат на Оделот за детски болести во Кралската болница во Манчестер, каде се хопситализирани 12 деца на возраст под 16 години.

Додади коментар

Би те интересирало и

20.000 полицајци спроти самитот Г20 во Германија

Германската канцеларка Ангела Меркел ги повика демонстрантите да останат мирни кога ќе присуствуваат на протестите ...

Италија ѝ се заканува на ЕУ дека ќе ги затвори пристаништата поради „презаситеност“

Италија вчера побара од Европската Унија да помогне во прифаќањето на африканските емигранти и ја ...

Close