Крвава тепачка пред познат скопски локал, четворица пренесени во болница – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Крвава тепачка пред познат скопски локал, четворица пренесени во болница

Ноќеска во 02:20 часот било пријавено дека на улица „Анастас Митрев“ во скопската населба Мичурин, додека А.А.(36) со своите другари Г.Ј.(36), М.Б.(43) и А.М.(26) го напуштале ноќниот клуб лоциран на горенаведената адреса на пракингот, биле пресретнати од околу десетина машки лица кои почнале да ги удираат по телото и главата.

Од нападот дел од лицата се здобиле со видливи повреди и им била укажана лекарска помош во Градската општа болница.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Преземено од: СкопјеИнфо

Би те интересирало и

Со закана со нож му одзел 15 илјади денари во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против скопјанецот С.Х. ...

Инцидент пред трговскиот центар „Беверли Хилс“

– На 18 март 01:45 часот во СВР Скопје Ф.Н. (21) пријавил дека истиот ден ...