Кривична за кумановец кој објавувал слики на „Фејсбук“ од девојката – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Кривична за кумановец кој објавувал слики на „Фејсбук“ од девојката

Полицијата во Куманово поднесе кривична пријава против 36-годишниот Е.А. од Куманово, за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци”.

– Е.А. без согласност на С.А., со која бил во љубовна врска, на социјалната мрежа „Фејсбук”, креирал три лажни профила на кои прикажувал фотографии од оштетената, од нејзиниот брат, фотографии од малолетното дете на нејзиниот брат, оставајќи разни коментари, како и пораки со навредлива содржина, а со намера да и наштети на нејзината чест и углед – тврдат од МВР.

Преземено од: Нова Македонија

Би те интересирало и

Судењето за „Таргет-Тврдина“ одложено за 27 март, со нов судија

За 27 март е одложено судењето за предметот „Таргет-Тврдина“, што се однесува за незаконското прислушување ...

Шестмина повредени во сообраќајни незгоди вчера во Скопје

Шест лица се здобиле со полесни повреди во пет од вкупно осум сообраќајни незгоди регистрирани ...