Кривична за тетовец, кој сакал да пука во автомеханичар – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Кривична за тетовец, кој сакал да пука во автомеханичар

Тетовската полиција му поднесе кривична пријава на четириесет и двегодишниот, Р.М. од село Камењане поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.
На 21 – ви јуни минатата година во попладневните часови, додека М.А. бил во својата механичарска работилница, забележал возило „Фолксваген пасат“ кое се движело по зелената површина што ја одржувал. М.А.  на возачот му дал знак да застане, но тој со пиштол му се заканил по животот.

Потоа дошло до меѓусебно туркање и влечење М.А. успеал да го одземе оружјето од пријавениот и го пријавил во тетовската полициска станица – информира денеска МВР.

 

Би те интересирало и

Автобус прегази велосипедист вечерва

Сообраќајна несреќа се случила денес во 16.20 часот  на магистралниот пат Штип-Кочани во близина на ...

Се сруши фасада од зграда во центарот на Куманово, едно лице повредено

Едно лице е повредено откако фасада од зградата лоцирана на кумановскиот плоштад се сруши денеска ...