Кривична пријава за извршниот директор на Фени, Миракхмедов

Управата за финансиска полиција денес поднесе кривична пријава поради постоење на сомневање за злоупотреба на службената должност и овластување за Јусуф Миракхмедов, извршен директор на кавадаречкиот комбинат за никел Фени индустри.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Сообраќајот без застои, по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните ...

Ветер во Пелагонија и Штипскиот регион до 83 километри на час

Утринава во Македонија преовладува умерено, а во западните и северните делови значително облачно и релативно ...