Кривична пријава за извршниот директор на Фени, Миракхмедов – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Кривична пријава за извршниот директор на Фени, Миракхмедов

Управата за финансиска полиција денес поднесе кривична пријава поради постоење на сомневање за злоупотреба на службената должност и овластување за Јусуф Миракхмедов, извршен директор на кавадаречкиот комбинат за никел Фени индустри.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...