Криминалите со Пастрмалијадата, повод за денешните партиски препукувања – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Криминалите со Пастрмалијадата, повод за денешните партиски препукувања

Во 2014 Полицијата поднесе кривична пријава против Претседателот на здружението што ја организираше Пастмалијадата ,под сомнение за проневера на 2.718 805 ден. Пари заработени од Пастрмалијадата.

Прочитај повеќе на

Би те интересирало и

В понеделник делови на општина Аеродром без струја

  Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат ...

Одбележан патронатот на тетовската касарна Кузман Јосифоски Питу

Пред споменикот на народниот херој Кузман Јосифоски Питу во Тетовската касарна која го носи неговото ...