Леброн го урна рекордот на Џордан – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Леброн го урна рекордот на Џордан

Кливленд Кавалирс на домашен терен ги совладаа Њу Орлеанс Пеликанс со 107:102 и стигнаа до седмата победа на последните осум натпревари.

Меѓутоа, натпреварот го одбележа Леброн Џејмс кој реализираше 27 поени, 11 скокови и девет асистенции и со тоа го урна рекордот на Мајкл Џордан по бројот на натпревари во низа на кои постигнал над десет поени.

Од останатите играчи на Кливленд, Кларксон постигна 23 поени, а Худ реализирашец 16.

Во редовите на Њу Орлеанс најефикасен беше Холидеј со 25 поени, а Миротиќ реализираше 20.

Кавалирс сега се трети на Истокот со 46-30, додека Пеликанс се осми на Западот со 43-33.

Би те интересирало и

Леброн: Треба повеќе да работиме

Најдобриот кошаркар на Кливленд, Леброн Џејмс, не беше многу задоволен по првата победа на неговиот ...

Евролига: Будуќност мора да ги исполни условите како и сите други

  За да игра во елитната Евролига, кошаркарскиот шампион во АБА, тимот на Будуќност ќе ...