Леброн: Изгубените топки не „убија“ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Леброн: Изгубените топки не „убија“

Првата ѕвезда на Кливленд Кавалирс, Леброн Џејмс смета дека лошата одбрана и многуте грешки беа пресудни за високиот пораз од Индијана (121:87).

По шест натпревари резултатот во 1.коло од НБА плејофот е 3-3, па мајсторка ќе одлучува кој ќе оди во конференциското полуфинале.

– Со ваква одбрана не може да се победи и послаба екипа од Индијана. Им дозволивме многу отворени удари за три поени. Исто така правевеме многу грешки, а изгубените топки не „убија“. Натпреварот кај нас ќе биде „да се биде или не“, изјави Џејмс.

Решавачкиот дуел во Кливленд е закажан за утре од 22 часот.

Извор: МИА

Би те интересирало и

Блокотехна израмни на 1:1 против МЗТ

  Блокотехна на домашен терен го совлада МЗТ Скопје со 106:94 во вториот меѓусебен дуел ...

Со дуелот меѓу МЗТ и Блокотехна стартува полуфиналето од плејофот

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) во консултација со клубовите одлучи полуфиналните натпревари од плејофот да се ...