Леброн: Треба повеќе да работиме – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Леброн: Треба повеќе да работиме

Најдобриот кошаркар на Кливленд, Леброн Џејмс, не беше многу задоволен по првата победа на неговиот тим остварена против Индијана во 1.коло од НБА плејофот.

Кливленд ноќеска славеше со 100:97 и изедначи на 1-1 во серијата прв до четири победи.

-Имавме среќа. Им дозволивме напад за изедначување, но за наша среќа го промашија последниот шут. За да одиме понатаму треба повеќе да работиме и да не дозволиме такви ситуации на следните натпревари. Најважно е што го изедначивме резултатот и со 1-1 одиме во Индијанаполис, изјави Џејмс.

Серијата продолжува ноќта петок кон сабота кога домаќин ќе биде Индијана.

Извор: МИА

Би те интересирало и

Блокотехна израмни на 1:1 против МЗТ

  Блокотехна на домашен терен го совлада МЗТ Скопје со 106:94 во вториот меѓусебен дуел ...

Со дуелот меѓу МЗТ и Блокотехна стартува полуфиналето од плејофот

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) во консултација со клубовите одлучи полуфиналните натпревари од плејофот да се ...