Легендарниот Бата Живоиновиќ веќе не може ни да зборува – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Легендарниот Бата Живоиновиќ веќе не може ни да зборува

bata 11

Српскиот великан, Велимир Бата Живоиновиќ, на кој му ја ампутираа левата нога до коленото, сега се соочува со уште еден проблем.

Имено, по операцијата осумдесет и двегодишниот актер ја изгубил способноста да зборува – пренесува српски Курир. Повикувајќи се на извор од Институтот за кардиоваскуларни болести „Дедиње“, медиумот пренесува дека завчера, четири дена по операцијата, актерот со своите најблиски комуницирал само со „благи“ движења на главата.

Би те интересирало и

Изненадувачка посета на Меркел во Софија

Германскиот канцелар Ангела Меркел ќе ја посети на 20 јануари Софија по покана на бугарскиот ...

Бугарското Собрание го ратификуваше Договорот за добрососедство и соработка со Македонија

Бугарскиот Парламент денеска го ратификуваше Договорот за добрососедство и соработка со Македонија, откако  тој доби ...