Лек против болка во грбот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Лек против болка во грбот

Секое трето лице има болка во грбот, посебно во студени денови, бидејќи р’бетниот столб „не сака зима“. Ако и вие го имате овој проблем, посебно во долниот дел на р’бетниот столб, пробајте да го решите проблемот со помош на универзалниот лек ­ лукот.

Потребно е на масло да испржите 10 чешниња лук, да ги ставите во памучна крпа и потоа облогот да го поставите на болното место. Оставете го да стои најмалку три часа, а терапијата повторувајте ја неколку дена по ред.

 Најдобар ефект се постигнува ако пиете и лек од лук и млеко. Тој се прави така што ситно се изгмечуваат четири чешниња лук се помешуваат со 200 милилитри млеко, а потоа течноста се става на оган додека не почне да врие. За да се неутрализира вкусот на лукот, можете да додадете и мед

Би те интересирало и

10 години помладо за само 10 минути

Малата промена во шминкањето и облекувањето може да направи чуда за вашиот изглед. Единствено што ...

На Клиниката за пулмологија за една минута ќе се вадат тумори на дишното стебло

  Неколкумина специјалисти на Клиниката за пулмологија во Скопје ќе отстрануваат тумори од белите дробови ...