Летото е идеално за… – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Летото е идеално за…

Се прашувате што можете да направите во овие топли денови и ноќи, без да ви се чини еднолично? Немате идеи како да ги соберете вашите најблиски, како да ги натерате да се забавувате?

Летото е идеално за многу нешта, па дури и кога сте дома, во двор или на тераса.

Искористете ги топлите денови и…

Организирајте пикник, прошетки, планинарење. Избегајте од секојдневната гужва, заедно со неколку вкусни овошни салати и пијалоци за разладување.

Останете во дворот и наполнете шишиња со вода, извлечете неколку црева плус и создадете незаборавна атмосфера за летен ден за разладување. Базените исто така се секогаш добредојдени.

Наполнете едно базенче со кршен лед, ставете неколку лубеници, дињи и неколку шишиња водка. Лудата летна вечер може да започне!

Предложете им на вашите пријатели еден цел ден да се преселат кај вас. Гответе заедно, пијте го секое кафе заедно, одморете, пуштете некоја комедија. Сето тоа под клима? Идеално!

Излегувајте рано наутро и гледајте го изгрејсонцето. Во вечерите кога нема да се журкате, легнете порано и наместете го алармот пред 5 часот. Одете до најблиското ритче, планина или местото кое што има неверојатен поглед.

Дегустирајте сладоледи и ледени слатки. Ослободете се од грижата за вишокот килограми барем на неколку часа и уживајте во омилените вкусови, ама буквално додека имате место. Уште подобро е ако имате време сами да ги подготвите.

Уживајте во летниот дожд секогаш кога можете. Не ги откажувајте забавите само заради дождот. Тој може да ги зачини работите и да ги направи незаборавни.

Кампувајте во дворот со вашата сакана половина. Тоа е искуство кое никогаш нема да го заборавите, без разлика дали сте во дворот или на некоја висока планина.

Одвојте еден ден и создадете нешто креативно во вашиот двор. Сошијте убава лежалка, закачете некоја домашно направена лулашка или пак едноставно изнесете удобно столче и уживајте во омилената книга и коктел.

Би те интересирало и

Турски академик тври дека Ное пред потопот му се јавил на синот на мобилен

Тој тврди дека Ное арката ја изградил од челик и оти користел нуклеарна енергија како ...

Вреди 30 милиони долари, а вози стара кола и се грее на обична греалка

Откако со нејзиниот глас и хитовите „Smooth Operator“ и „Your Love is King“ ја освои ...