Лимон за блескава насмевка, мазна кожа и сјајна коса – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Лимон за блескава насмевка, мазна кожа и сјајна коса

Лимонот најчесто е синоним за витамини и добро здравје, но може да биде делотворен и на други начини: за отстранување на дамки од забите, омекнување на кожата, како и за поголем сјај на косата.

Можеби е повеќе типично да се користи во зимските месеци, кога се актуелни настинките и грипот. Тој во себе има изобилство на Витамин Ц, а ова е посебно важно за подигнување на организмот, односно за неговата отпорност. Затоа се препорачува да се зема превентивно и во свежа состојба.

Прочитаjте повеќе на: ММС.МК

Би те интересирало и

Едно од најубавите островчиња на светот е затворено за туристи

  Филипинскиот остров Боракај ќе биде затворен за туристи наредниве шест месеци, поради стравувањата за ...

Адам Сендлер и Џенифер Анистон повторно заедно во филм

Холивудските актери Адам Сендлер и Џенифер Анистон, по романтичната комедија „Just Go With It”, повторно ...