Маврово следна дестинација на македонските кошаркарски репрезентативци – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Маврово следна дестинација на македонските кошаркарски репрезентативци

Македонската кошаркарска репрезентација од денеска е во Маврово каде до крајот на тековната недела ќе се подготвува за следниот квалификацсики циклус.

Репрезентацијата ќе биде комплетна по приклучувањето на Џордан Теодор в четврток.

По пет дена во Маврово, сениорите ќе заминат за Словачка каде ќе одиграат пријателски двомеч со домашната селекција.

Потоа следи натпревар во Скопје против соодветната селекција на Бугарија, неколку дена пред почетокот на традиционалниот меѓународен турнир „Трофеј Македонија“

Би те интересирало и

Леброн: Треба повеќе да работиме

Најдобриот кошаркар на Кливленд, Леброн Џејмс, не беше многу задоволен по првата победа на неговиот ...

Евролига: Будуќност мора да ги исполни условите како и сите други

  За да игра во елитната Евролига, кошаркарскиот шампион во АБА, тимот на Будуќност ќе ...