Маврово следна дестинација на македонските кошаркарски репрезентативци

Македонската кошаркарска репрезентација од денеска е во Маврово каде до крајот на тековната недела ќе се подготвува за следниот квалификацсики циклус.

Репрезентацијата ќе биде комплетна по приклучувањето на Џордан Теодор в четврток.

По пет дена во Маврово, сениорите ќе заминат за Словачка каде ќе одиграат пријателски двомеч со домашната селекција.

Потоа следи натпревар во Скопје против соодветната селекција на Бугарија, неколку дена пред почетокот на традиционалниот меѓународен турнир „Трофеј Македонија“

Би те интересирало и

НБА: Хјустон го сруши Голден Стејт

Новата сезона во НБА лигата започна со победата на Кливленд над Бостон во дербито на ...

Двајца македонски тренери во „војна“ за функцијата селектор на Романија!

Кошаркарската репрезентација на Романија летово, по пауза од дури 50 години, настапи на Европското првенство ...