Магичен еликсир за убавина и здравје од мед и грејпфрут – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Магичен еликсир за убавина и здравје од мед и грејпфрут

Грејпфрутот е познат како антиоксиданс, но и како моќен со своето антибактериско дејство.

Богат е со витамин Ц, а ги содржи и витамините А, B, D и Е. Како и калциум, фосфор, магнезиум, манган, цинк, бакар и железо.

За да направите „магичен еликсир“ за убавина и здравје, експертите препорачуваат…

Потребни состојки

-1 голем зрел грејпфрут

-1 лажица мед (во зависност од вкусот)

Прочитајте повеќе на: ММС.МК

Би те интересирало и

Едноставно и здраво: Направете домашно бадемово млеко

Бадемите се неверојатно здрави и пружаат многу здравствени придобивки, бидејќи се богат извор на масти, ...

Се’ за храна: 5 навики кои ќе ви го подобрат здравјето

Општо е познато дека лошите навики и неквалитетниот животен стил може да предизвикаат хринични воспаленија, ...