Мадрид им даде неколку часа на каталонските министри да ги напуштат своите канцеларии – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Мадрид им даде неколку часа на каталонските министри да ги напуштат своите канцеларии

Би те интересирало и

Скандалот со Кембриџ Аналитика го тресе Фејсбук

Професорот кој преку апликација собирал податоци на корисниците на Фејсбук тврди дека е „жртвено јагне“. ...

Трамп му честитал на Путин и покрај советите да не го прави тоа

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера телефонски му честитал на рускиот претседател Владимир Путин на изборната ...