Маж од Кичево „заработи“ кривична за 0,13 грама хероин

Фото: Архива

Кичевската полиција поднесе кривична  пријава против триесет и седумгодишниот Џ.Х. од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори”.

На 23.11.2016 година на ул. „11-ти Септември“ во Кичевоа полициски службеници извршиле е преглед над Е.Н. од Кичево кај кого се пронајдени 0,13 грама хероин, кој го набавил од пријавениот за 400 денари.

 

Би те интересирало и

Самоубиствен напад во џамија во Нигерија

Најмалку 15 лица загинаа во самоубиствен напад извршен во џамија во североисточниот нигериски град Муби. ...

НДМ: Знае ли МВР дека со криење на запленетата дрога во дискотека им прави штета на младите

Народно движење за Македонија преку соопштение испратено до јавноста ги поздрави актуелните акциски контроли на ...