Маж од Кичево „заработи“ кривична за 0,13 грама хероин – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Маж од Кичево „заработи“ кривична за 0,13 грама хероин

Фото: Архива

Кичевската полиција поднесе кривична  пријава против триесет и седумгодишниот Џ.Х. од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори”.

На 23.11.2016 година на ул. „11-ти Септември“ во Кичевоа полициски службеници извршиле е преглед над Е.Н. од Кичево кај кого се пронајдени 0,13 грама хероин, кој го набавил од пријавениот за 400 денари.

 

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...