Маж од Кочани нападнал болничарка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Маж од Кочани нападнал болничарка

Дваесет и петгодишниот, В.К. од Кочани заработи кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 19.03.2107 година, на скалите пред Одделението за гинекологија во Општа Болница Кочани, пријавениот без причина и повод почнал да ја навредува и да упатува закани по животот на четириесет и тригодишната болничарка, С.С.

Во еден момент удрил во стаклото, кое се скршило и едно парче од истото се закачило над десната слепоочница на С.С., нанесувајќи и’ расекотина.

Би те интересирало и

Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во хангарот на АРМ каде беа повредени двајца војници

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во хангарот на АРМ каде ...

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...