Македонија ги одбележува Деновите на педагогијата – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Македонија ги одбележува Деновите на педагогијата

114921048-56120

„Педагогија на дело“ е темата на настанот Денови на педагогијата кој денеска се одржува на Институтот за педагогија при Филозофскиот факултет во Скопје. Овој настан се одржува традиционално во рамките на одбележувањето на Денот на просветителството 24-ти Мај.

Манифестацијата ќе ја отвори раководителот на Институтот за педагогија Анета Баракоска, а поздравен говор ќе одржат деканот на Филозофскиот факултет – Скопје  Горан Ајдински, и ректорот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“- Скопје Велимир Стојковски,

Во рамките на манифестацијата ќе бидат презентирани резултатите од спроведено истражување на тема: „Професијата педагог низ различни призми“  од студенти од втора студиска година.

Би те интересирало и

„Тврдокорните“ протестираа против Законот за јазиците

  „Тврдокорни“ , „Македонските обединети сили“ и уште неколку здруженија, денеска протестираа пред македонското собрание ...

Бачев ќе ги поништува документите за влез на Македонија во ЕУ и НАТО

„Народното движење за Македонија на денешниот конгрес, одлучи да се преимени во „Единствена Македонија“. Избрани ...