Макрон контра политиката на Трамп – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Макрон контра политиката на Трамп

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, му рекол на претседателот на Иран, Хасан Рохани, дека Франција ќе остане верна во нуклеарната спогодба од 2015 година, објави неговиот кабинет, додавајќи дека двајцата претседатели разговарале по телефон.

Макрон истакнал дека одлуката на САД да не го потпише повторно договорот нема да значи крај за него и дека Франција и нејзините европски партнери ќе продолжат да работат според него, се наведува во соопштението што го пренесе Ројтерс.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...