Манчестер Сити се проби на второто место

Екипата на Манчестер Сити со победата на гостувањето кај Бурнемут со 2:0 и со новите три бодови се проби на второто место на табелата во Премиер лигата.

„Граѓаните“ поведоа со голот на Рахим Стерлинг во 29.минута, а конечните 2:0 ги постави Тајрон Мингс со автоголот во 69.минута. Натпреварот меѓу Бурнемут и Манчестер Сити беше последниот од 25.коло. Манчестер Сити има осум бодови помалку од лидерот Челзи.

Табела: Челзи 60 бодови, Манчестер Сити 52, Тотенхем 50, Арсенал 50, Ливерпул 49, Манчестер Јунајтед 48

Додади коментар

Би те интересирало и

Роналдо постави рекорд што тешко некој може да го урне

Кристијано Роналдо додаде уште едно фантастично достигнување во својата богата ризница. Во 2.коло од Купот ...

Блатер: Собирачот на пари Федерер е недопирлив

Изминатите неколку месеци во Шпанија се „крена прашина“, бидејќи големи фудбалски ѕвезди се обвинети за ...