Манчестер Сити се проби на второто место

Екипата на Манчестер Сити со победата на гостувањето кај Бурнемут со 2:0 и со новите три бодови се проби на второто место на табелата во Премиер лигата.

„Граѓаните“ поведоа со голот на Рахим Стерлинг во 29.минута, а конечните 2:0 ги постави Тајрон Мингс со автоголот во 69.минута. Натпреварот меѓу Бурнемут и Манчестер Сити беше последниот од 25.коло. Манчестер Сити има осум бодови помалку од лидерот Челзи.

Табела: Челзи 60 бодови, Манчестер Сити 52, Тотенхем 50, Арсенал 50, Ливерпул 49, Манчестер Јунајтед 48

Додади коментар

Би те интересирало и

Коџаман: Поразот ни ја отежнува работата

Разочарувачки делува поразот од Вардар за турскиот гигант Фенербахче кој синоќа на националната Арена „Филип ...

Вардар го среди Фенербахче (видео)

Фудбалерите на Вардар го совладаа Фенербахче со 2:0 (1:0) во првиот натпревар од плејофот за ...