Марио Манџукиќ и Миралем Пјаниќ предизвикаа голем скандал за време на натпреварот против Тотенхем – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Марио Манџукиќ и Миралем Пјаниќ предизвикаа голем скандал за време на натпреварот против Тотенхем

Малку требаше соиграчите од Јувентус, Марио Манџукиќ и Миралем Пјаниќ да предизвикаат голем скандал за време на натпреварот против Тотенхем.

TURIN, ITALY – DECEMBER 13: Mario Mandzukic (L) of Juventus FC celebrates his goal during the Serie A match betweeen Juventus FC and ACF Fiorentina at Juventus Arena on December 13, 2015 in Turin, Italy. (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Во второто полувреме Манџукиќ тргна да изведува аут, Пјаниќ сакаше да го направи истото, но само се изнервираа еден со друг и почнаа да летаат пцовки.

Преземено од: ЗаЗабава

Би те интересирало и

Ренова и Силекс ремизираа без голови во Тетово

Ренова и Силекс одиграа без голови во првиот натпревар од 20. коло во Првата македонска ...

Ѓорѓиоски: Лани остваривме многу, плодовите допрва ќе ги собираме

Фудбалската федерација на Македонија во Скопје го одржа Редовното годишно собрание на кое беа присутни ...