Машки леш пронајден во Вардар

Машки леш вчера претпладне бил пронајден во Долно Лисиче, во водите на реката Вардар – информира денеска МВР. Случајот во полиција е пријавен попладнето.

Со специјално возило лешот бил изваден од водата. Идентитетот не е утврден, а со наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција – додаваат од Министерството.

Би те интересирало и

Се урна воен авион во Шпанија, загина пилотот

Воен авион Ф18 се урна денеска при полетување во воената база во близина на Мадрид. ...

По гаснење пожар на Криволак, почина професионален војник на АРМ

Синоќа во Здравствениот дом во Неготино починал триесет и петгодишниот професионален војник О.Х откако претходно со ...