Машки леш пронајден во Вардар – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Машки леш пронајден во Вардар

Машки леш вчера претпладне бил пронајден во Долно Лисиче, во водите на реката Вардар – информира денеска МВР. Случајот во полиција е пријавен попладнето.

Со специјално возило лешот бил изваден од водата. Идентитетот не е утврден, а со наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција – додаваат од Министерството.

Би те интересирало и

Битолчанка починала од изгореници од кварцна печка

Шеесет и шестгодишната В.А. била пронајдена почината во нејзиниот дом  на улица „Сремска Митровица“ во ...

Полово злоупотребени малолетнички нанамени преку интернет

Ноќеска во 01,30 часот во ПСОН-Тетово, малолетничка од Тетово во присуство на нејзината мајка во ...