МВР ги бара завеаните планинари на Кајмакчалан – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

МВР ги бара завеаните планинари на Кајмакчалан

Од Министерството за внатрешни работи не потврдуваат дека двајцата планинари на Кајмакчалан се мртви. Иако грчките медиуми пишуваа дека во снежна бура на планината загинале момче и девојка, хеликоптери интензивно ги бараат планинарите. Тие биле дел од група која планинарела на македонската страна од планината, но на двајца од нив им се загубила трагата.

Од МВР соопштиле дека е лоциран сигналот на нивните телефони на македонската страна од планината, а дека е известен и Центарот за управување со кризи и граничната полиција. Тие велат дека во моментов не можат да потврди дали планинарите се живи или не.

Преземено од: Репортер

Би те интересирало и

Жител на Кичево сексуално вознемирил шестгодишно девојче

Полицијата привела шеесет и седумгодишен жител на Кичево откако е пријавено дека во близина на ...

Прилепчанец се обидел да силува велешанка откако преку интернет се договориле за средба

Дваесет и седумгодишна велешанка се здобила со телесни повреди откако триесет и едногодишен, прилепанец се ...