МВР ја потврди сообраќајката во која директорот на МНТ со автомобил удрил 27-годишна девојка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

МВР ја потврди сообраќајката во која директорот на МНТ со автомобил удрил 27-годишна девојка

Министерството за внатрешни работи се огласи по повод сообраќајната несреќа што се случи вчера во Кисела Вода.

Според полицијата, синоќа околу 19.20 часот на улица „Антон Попов“ во Скопје патничко возило БМВ со скопски регистарски таблички управувано од Д.С.(54) удрило во пешакот Е.Ц.(27).

Е.Ц е пренесена во ГОБ „Св. Наум Охридски“ каде и се констатирани телесни повреди, по што е пуштена дома.

Би те интересирало и

Со закана со нож му одзел 15 илјади денари во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против скопјанецот С.Х. ...

Инцидент пред трговскиот центар „Беверли Хилс“

– На 18 март 01:45 часот во СВР Скопје Ф.Н. (21) пријавил дека истиот ден ...