МВР ќе издава лични карти и денеска – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

МВР ќе издава лични карти и денеска

МВР соопшти дека канцелариите ќе бидат отворени од 7:00 до 19:00 часот.

Како што соопшти МВР, барањата за лични карти можеа да се поднесат и одобрат итно заклучно со вчерашниот ден во 16:30 часот. /МИА

Би те интересирало и

Заев: македонските возачки дозволи ќе бидат признаени во Германија

Македонскиот премиер вели дека поради техничка пречка неделава не бил потпишан договорот за признавање на ...

Села и Гаши на средба во Тетово разговараа за окрупнување на Албанската опозиција

Иако поделени во фракции и крила, Албанските опозициони партии започнаа да соработуваат, чија крајна цел ...