Меланија Трамп со стил ги истакнува облините, во омилената комбинација – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Меланија Трамп со стил ги истакнува облините, во омилената комбинација

Првата дама на САД, Меланија Трамп редовно го привлекува медиумското внимание со својот моден избор. Тоа се случи и овој пат, при излегувањето од Белата куќа во друштво на нејзиниот сопруг и синот. 47 годишната Госпоѓа Трамп, пред објективите блесна во комбинација во која според она што често го носи-се чувствува најудобно. Според модната критика тоа се фустани и здолништа со таканаречениот „pencil“ крој.

Впечатокот е дека атрактивната Меланија прави модни комбинации кои ги истакнуваат нејзините облини, но тоа го прави со вкус и на одмерен начин. Во случајов, избрала едноставна бела класична кошула со црвено „pencil“ здолниште, со потпис на модната куќа Altuzzara.

Би те интересирало и

Секси Дедо Мраз по кој лудуваат девојките

Канаѓанецот Пол Мaсон стана вистинска интернет сензација пред две години, кога првпат беше дел од ...

Избрана најубавата Германка постара од 50 години

Германската писателка Мануела Тома Адофо (50) го освои првото место на изборот на убавица Мис ...