Мемоарите на Мишел Обама ќе бидат објавени во ноември – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Мемоарите на Мишел Обама ќе бидат објавени во ноември

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама на нејзиниот Твитер налог соопшти дека нејзините мемоари ќе бидат објавени во ноември. Според неа, мемоарите се „длабоко, лично искуство“.

Мишел и нејзиниот сопруг, поранешниот американски претседател Барак Обама, минатата година постигнаа договор со издавачката куќа „Penguin Random House“ за нивните книги, а се претпоставува дека вредностна на договорот е 30 милиони долари.

Сите очекуваат многу од мемоарите на Мишел Обама, бидејќи се смета дека таа е почитувана во светот, како и дека никогаш до сега не ја раскажала „нејзината приказна“.

Би те интересирало и

Објавена уште една снимка со бркање НЛО, Пентагон молчи

Објавена е нова снимка што од неодамна веќе не се вбројува во „класифицирани тајни документи“, ...

Критична маса #70: „Имаш сериозна врска?“

Што претставува за тебе точакот? Можеби за некои е заменливо парче метал и две гуми. ...