Мени на МВР во изминативе 10 години: стек од коњ, бифтек од дивеч… – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Мени на МВР во изминативе 10 години: стек од коњ, бифтек од дивеч…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски го најави денешниот брифинг во 12 часот со порака на социјалните мрежи за тоа со какво мени располагало МВР за периодот 2006/2016, односно за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски.

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...