Меѓу првите дами на самитот Г7 се најде и сопругот на Меркел – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Меѓу првите дами на самитот Г7 се најде и сопругот на Меркел

Јоахим Зауер сопругот на Ангела Меркел беше единствен маж меѓу собраните први дами на лидерите на најразвиените земји во светот на маргините на самитот на Г7 во Италија. Гермнскиот џентлмен, кој иначе ретко ја следи својата сопруга на официјалните патувања во странство, беше во друштво на сопругите на јапонскиот и италијанскиот премиер Акие Абе и Емануеле Мауро, како и со првите дами на Франција и САД, Брижит Макрон и Меланија Трамп.

Сопругите срдечно се поздравија во градското собрание во Катанија, на Сицилија, каде беа поканети на ручек, по што се упатија во обиколка на Сицилија.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Скандалот со Кембриџ Аналитика го тресе Фејсбук

Професорот кој преку апликација собирал податоци на корисниците на Фејсбук тврди дека е „жртвено јагне“. ...

Трамп му честитал на Путин и покрај советите да не го прави тоа

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера телефонски му честитал на рускиот претседател Владимир Путин на изборната ...