Мејведер го покажа чекот од 100 милиони – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Мејведер го покажа чекот од 100 милиони

Не за џабе Флојд Мејведер Јуниор има прекар ’Money’ (пари). Американскиот боксер преку Инстаграм се пофали со чекот од 100 милиони долари кои ги заработи за дуелот со Конор Мекгрегор минатата година.

Мејведер беше подобар од УФЦ мега-ѕвездата Конор Мекгрегор во боксерски меч во Лас Вегас, комплетирајќи ја кариерата со 50-0 скор.

Преземен од : Макфакс

Би те интересирало и

Странците ги издвоија десетте најубави македонски јадења

Македонското тавче-гравче, ајварот и мусаката, како и неколку други традиционални македонски јадења, се промовирани на ...

Зелените и црвените човечиња од семафорите во Тајван добија девојки

Новите семафори за црвено прикажува анимиран маж како запросува девојка, а за зелено прикажува двојка ...