Мејведер го покажа чекот од 100 милиони – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Мејведер го покажа чекот од 100 милиони

Не за џабе Флојд Мејведер Јуниор има прекар ’Money’ (пари). Американскиот боксер преку Инстаграм се пофали со чекот од 100 милиони долари кои ги заработи за дуелот со Конор Мекгрегор минатата година.

Мејведер беше подобар од УФЦ мега-ѕвездата Конор Мекгрегор во боксерски меч во Лас Вегас, комплетирајќи ја кариерата со 50-0 скор.

Преземен од : Макфакс

Би те интересирало и

Не чувајте го мобилниот телефон во задниот џеб

Луѓето најчесто го чуваат мобилниот телефон во задниот џеб од панталоните, што е погрешно, зашто тие ...

Како би изгледале светските лидери со доколку би имале кул фризури (галерија)