МЗТ Скопје Аеродром ја пречекува Игокеа – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

МЗТ Скопје Аеродром ја пречекува Игокеа

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром попладнево со почеток од 17 часот го игра дуелот од 15. коло во АБА лигата, а во Скопје гостува Игокеа, една од двете екипи против кои „металците“ имаат победа сезонава.

Во дуелот од 4. коло, МЗТ Скопје победи со 108:99.

На денешниот дуел, тренерот Жељко Лукајиќ ќе може да смета на Марко Симоновски, а и овој натпревар ќе го „прескокне“ Дарко Соколов.

МЗТ Скопје е последен во АБА лигата со две победи и 12 порази, додека Игокеа има 5 победи и 9 порази.

Покрај овој дуел денеска се играат и дуелите: Олимпија – Мега и ФМП – Морнар, додека во првиот дуел од оваа рунда синоќа Партизан го совлада Задар со 95:87.

Би те интересирало и

Ноќ на Дражен Петровиќ во Бруклин

Кошаркарите на Бруклин Нетс изминатата ноќ го победија Чикаго, а пред почетокот на дуелот во ...

Македонските кошаркари убедливи против Словачка

Македонската кошаркарска репрезентација ја совлада Словачка со 87-74 во СЦ „Јане Сандански“ за трета победа ...