МЗТ Скопје го претрпе 14-от пораз оваа сезона – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

МЗТ Скопје го претрпе 14-от пораз оваа сезона

На домашен терен загубија со убедливи 92-58 од актуелниот шампион Црвена Ѕвезда. За белградскиот клуб ова беше 14-та победа оваа сезона. На ранг-листата на АБА Лигата, скопскиот тим е на последното место со учинок од 14 порази и само три победи.

Следниот дуел на МЗТ е на гостински терен против Мега на 30 јануари. Инаку, МЗТ Скопје во последните пет кола ќе се обиде да обезбеди опстанок на европската сцена.

Преземено од: ЗаЗабава

Би те интересирало и

Блокотехна израмни на 1:1 против МЗТ

  Блокотехна на домашен терен го совлада МЗТ Скопје со 106:94 во вториот меѓусебен дуел ...

Со дуелот меѓу МЗТ и Блокотехна стартува полуфиналето од плејофот

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) во консултација со клубовите одлучи полуфиналните натпревари од плејофот да се ...